вторник, 25 февруари 2025 г.

The Telegraph: Макрон предлага да разположи френски изтребители с ядрено въоръжение в Германия, разширявайки ядрения чадър на Европа

В момента Европа е покрита от ядрения чадър на САЩ, но във връзка с двусмислените изявления на Тръмп за възможно изтегляне на войските от Европа и в подкрепа на изявлението на новоизбрания германски канцлер Мерц беше предложена такава идея, пише  The Telegraph. 


„Няма да е трудно да се направи, но в същото време ще изпрати ясно послание към Путин“, казва източникът на изданието.

Самият Фридрих Мерц, след като спечели изборите, заяви, че търси независимост от САЩ и иска да говори с Великобритания и Франция за ядрената защита на Германия.

⚠️ Блогът разчита на аудиторията си. Не получава финансиране и не публикува реклама! Може да подкрепите блога с дарение⏬ 
PayPal:
Revolut: revolut.me/danibg1912