Русия рискува нови санкции, ако не се съгласи на прекратяване на огъня в Украйна. Това се казва в окончателния проект на изявлението на страните от Г-7, с който Ройтерс се запозна.
„Страните от Г-7 призоваха Русия да отговори с реципрочност, като се съгласи на прекратяване на огъня при равни условия и го спазва напълно“, се казва в проект на съвместно изявление на страните от Г-7, които включват Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и Съединените щати.
Те добавиха, че всяко примирие трябва да е реално.
Проектът, който е одобрен от висши дипломати, предстои да бъде одобрен и от министрите.
Според агенцията списъкът с новите мерки може да включва тавани на цените на петрола и допълнителна помощ за украинската армия. Освен това в проекта се обсъжда и необходимостта да се предоставят на Киев надеждни гаранции за сигурност.
Страните от Г-7 вярват, че трябва да се вземат стабилни мерки за сигурност, за да се гарантира способността на Украйна да възпира и да се защитава срещу по-нататъшна руска агресия.
PayPal:
Revolut:
revolut.me/danibg1912