Ракети на ВСУ поразиха завод във Воронеж, съобщават свидетели. По предварителна информация е атакуван Воронежският завод за полупроводникови прибори, който е под санкции на много страни. Той произвеждаше електронна компонентна база за Х-101 — по-специално транзисторни матрици и сглобки за блока УВК-208, а също така доставяше полупроводникови матрици за ракетата 9М727 от комплекса „Искандер-К“ в състава на бордовия цифров компютър „Заря-61М“.
Също така той произвежда детайли за ЗРПК „Панцир-С1“, а именно силициеви диоди 2ДШ2123Д95 за преобразуване на енергия в електронните блокове, транзисторни сглобки 2П7241ВС9 за радиоелектронна апаратура със специално предназначение.
Важен завод! Колкото по-малко електроника може да произвежда РФ, толкова по-добре. А и удар през деня е добра идея, защото ще има и денацифициран персонал, който произвежда въпросните елементи. Квалифицирани кадри се търсят трудно.
⚠️⚠️⚠️
Подкрепи блога с дарение!