Бившият депутат от полския Сейм Пьотр Фоглер върна на президента своя „Златен кръст за заслуги“ в знак на протест и солидарност с Украйна.
Решението относно наградата на Зеленски е „глупаво“, а действията на Навроцки все повече превръщат Полша за посмешище, смята той.
„Това, което направи и което продължава да прави този господин, когото наричат президент, е ужас, и за мен той не е президент на моята страна, а недоразумение“, казва Фоглер.
„Ние още не сме започнали, а руснаците вече са в истерия. Сега ще започне най-хубавото — нашето лято в Крим. Мислех си, че ще пищят, когато всичко започне наистина“, — командир на 413-ти отделен батальон за безпилотни системи „РЕЙД“ Евген Карас.
След атаката на ВСУ горят нефтобазата в окупирания Керч. Пожари са регистрирани и на територията на пристанище Кавказ в Керченския проток и във военно поделение 98546.
Вълната от отказване от полски ордени се разраства: бившият украински президент Кучма също се отказа от Ордена на Белия орел и го връща на поляците.
"Украйна не прие битката от Русия, която оправда нахлуването си с исторически претенции, за да може днес други държави да ни диктуват историята ни и да определят кого трябва да уважаваме", написа той.
След излагацията на популисткото президентче-тръмпистче на Полша с отнемането на Ордена от Зеленски, от ордени засега се отказаха: външният министър на Украйна; Буданов; посланикът на Украйна във Варшава; бившият представител на Украйна в Съвета на Европа Борис Тарасюк; бившият президент Кучма.