сряда, 1 януари 2014 г.

Фойерверките в Дубай влязоха в Гинес! ВИДЕО

Новогодишните фойерверки в Дубай бяха записани в Книгата на рекордите на Гинес като най-
голямото и продължително светлинно шоу в света, съобщават местни медии.
Постижението официално е регистрирано в Дубай от представителите на Гинес. Така градът счупи рекорда, поставен през 2012 г. в Кувейт.
Шоуто започна с пиротехническо "обратно броене" до настъпването на Новата година. Фойерверките малко закъсняха – с 20 минути след предварително обявения час. Някои от медиите отбелязват, че това е влизало в плана на организаторите, но други твърдят, че те са били забавени заради силния вятър.
Бяха изстреляни 450 000 фойерверки в продължение на шест минути. Залповете са осъществиха от 400 точки, разположени покрай бреговата линия на Дубай в протежение на 100 км и очертанията на изкуствените острови Палм Джумейра и архипелага във формата на континентите на Земята.
С един от залповете беше изобразено знамето на Обединените арабски емирства с размер 225 на 130 метра. Това трябва да се превърне в най-голямото изображение на национален флаг в историята на пиротехниката.
Над 200 пиротехници работеха над организацията на салюта. Зрелището беше наблюдавано от хиляди жители и туристи.

ВИДЕО


2 коментара:

  1. Много жалко, че клипчето което би ни показало какво е било там с всичките тези фойерверки вече не е достъпно,или може би има проблем от моят компютър не знам.Така и не можах да ги видя по телевизията, но щом ще са вече в книгата на Гинес за рекорди значи е било нещо доста величествено.Но това не бива да ни учудва имайки предвид колко е богата тази страна и какво ли не прави, изгражда цели градове върху вода, каквото и да кажем за място като Дубай ще е малко.Цели 450 000 фойерверки в продължение на шест минути е нещо велико, е нещо велико и сега не ми идва на ум кое друго място би могло да подобри този рекорд.

    ОтговорИзтриване
  2. Всяка нова година или по скоро на следващит ден когато вече сме си починали и се наслаждаваме на новата година която посрещаме с огромно желание и надежда за по добри неща и повече сбъднати мечти гледма различни клипове,които са свръзани с вечерта на нова година.Всеки пък казват за колко хора са преяли, или пък за различни инциденти с пиратки.Тази година забелязах че нямаше много пиратки а по скоро вече започнаха да използват фойерверки и виждаме в Дубай какво светлинно шоу са успяли да си спретнат.Шоу,което ще се помни до другата година, за която ще очакват много повече.

    ОтговорИзтриване