Нашите войски преминаха от отбрана в настъпление в посока Бахмут -заяви Хана Маляр от МО на Украйна.
През изминалия ден напреднахме от 200 до 1100 метра в различни участъци от посоката на Бахмут. Противникът в това направление премина в отбрана, опитвайки се да задържи позициите си.
Тя написа в канала си: "Противникът в това направление премина в отбрана, опитвайки се да задържи заетите позиции. В момента противникът изтегля резервите си в това направление от дълбочина за защита.
Вагнеровците остават на места в тиловите части. Към момента редовната армия на Руската федерация води бойни действия, като разполага с десантни части.
☝️Стана възможно да задържим отбраната на посоката на Бахмут толкова дълго и сега да напреднем благодарение на предварително подготвените укрепления. Цялата околна територия е всъщност укрепен район. Укрепленията бяха подготвени предварително от силите на нашите войски и местните военни администрации. Построено е капитално."
Може да подкрепите блога с дарение⏬
Няма коментари:
Публикуване на коментар