"Стигнахме до ситуация, в която в Донецк стана по-опасно, отколкото през 2022 и 2024 година. Противникът ни унищожава складовете с гориво, боеприпаси и пунктовете за управление. Ситуацията има тенденция да стане критична."
Z-блогърът и военен доброволец Владимир Грубник заяви, че обстановката за руската армия в Донбас стремително се влошава. По думите му, дроновете на ВСУ методично унищожават руски военни обекти в дълбокия тил и никой не разбира как да се противодейства на това.
Ситуацията крие риск от военна катастрофа за ВС на РФ, според руските анализатори.
В същото време Путин разказва сказки, че побеждава на всички фронтове. 🤪
Подкрепи блога с дарение!